Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne pociągiem ›› Trójmiasto 3,5 dnia pociągiem  TRÓJMIASTO i MALBORK – 3 DNI (z powrotem nocnym)
Oferta wycieczki pociągiem
(propozycja dla grup dzieci i młodzieży)


Ramowy program imprezy:
1 dzień: Zbiórka na dworcu kolejowym w Bielsku-Białej o godz. 04:15 (wyjazd z innych miast – patrz: Uwagi na dole strony). Godzina zbiórki zostanie potwierdzona na ok. miesiąc przed wyjazdem. Przejazd koleją do Gdańska. Krótkie zwiedzanie: Pomnik Poległych Stoczniowców, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, Europejskie Centrum Solidarności, sala BHP. Opcjonalnie spacer po Westerplatte. Przejazd na miejsce zakwaterowania, rozlokowanie w pokojach i nocleg.
2 dzień: wyjazd na zwiedzanie Katedry i Parku w Oliwie. Następnie przejazd do Gdyni: Skwer Tadeusza Kościuszki, Molo Południowe, Dar Pomorza, ORP Błyskawica, Akwarium Gdyńskie. Opcjonalnie odwiedziny i zabawa w Centrum Nauki Experyment (w zamian za inne punkty programu). Na koniec dnia zwiedzanie Sopotu: popularny "Monciak" - deptak Bohaterów Monte Cassino, hotel Grand, molo. Powrót na nocleg
3 dzień: wykwaterowanie i wyjazd do Malborka - zwiedzanie dawnego Zamku Krzyżackiego, mieszczącego dziś Muzeum Zamkowe. Popołudniu zwiedzanie Starego Miasta w Gdańsku: Targ Węglowy ze Złotą Bramą i Dworem Bractwa św. Jerzego, Wieża Więzienna z Muzeum Bursztynu, ulica Długa i Długi Targ z Ratuszem Głównego Miasta, Dworem Artusa i Fontanną Neptuna, Długie Pobrzeże z Zieloną Bramą i Żurawiem, Kościół Mariacki. W godzinach wieczornych, wyjazd koleją w drogę powrotną (nocny przejazd).
4 dzień: Zakończenie wycieczki w godzinach porannych (szacunkowo 08:15-08:30)

TERMIN: do uzgodnienia (patrz: Uwagi)

CENNIK:

Ilość uczestników:
36-40 33-35 30-32 27-29 24-26 21-23 18-20 15-17
Opiekunowie gratis: +2 +2 +2 +2 +2 +2 +2 +2
CENA za osobę (wariant ekonomiczny) 450 zł 461 zł 475 zł 492 zł 513 zł 540 575 zł 626 zł
CENA za osobę (wariant standard) 553 zł 566 zł 581 zł 600 zł 623 zł 653 zł 693 zł 750 zł
Opiekunowie gratis: +3 +3 +3 +3 +3 +3 +3 +3
CENA za osobę (wariant ekonomiczny) 461 zł 473 zł 488 zł 506 zł 529 zł 558 zł 597 zł 651 zł
CENA za osobę (wariant standard) 566 zł 580 zł 597 zł 618 zł 643 zł 676 zł 720 zł 781 zł

Opiekunowie otrzymują świadczenia zawarte w cenie gratis, płacąc we własnym zakresie za wstępy itp.

Uwaga!
Wyjazdy realizowane w terminie między 20.05 a 20.06 - cena wyższa o 5% od podanych powyżej.
Decyzja (podpisanie umowy) podjęta na 6 i mniej tygodni od daty wyjazdu - cena wyższa o 5% od podanych powyżej.
 Dopłaty sumują się.


ŚWIADCZENIA:

* TRANSPORT - przejazd pociągami Bielsko-Biała - Gdańsk i Gdańsk - Bielsko-Biała oraz przejazdy po Trójmieście oraz do Malborka koleją i komunikacją lokalną (ilość uzależniona od lokalizacji miejsca noclegowego),
* ZAKWATEROWANIE - zgodnie z wybranym wariantem:
Wariant ekonomiczny - zakwaterowanie na terenie Trójmiasta w schronisku młodzieżowym lub hostelu, skromne pokoje wieloosobowe (możliwie łóżka piętrowe), łazienki na korytarzu,
Wariant podstawowy - zakwaterowanie na terenie Trójmiasta w ośrodku turystycznym / pensjonacie / hotelu *-**, pokoje 2-4 osobowe z łazienkami lub z łazienką na 2 pokoje,
W niektórych terminach zakwaterowanie możliwe w obiektach o innych wyposażeniu,
* PILOT podczas całej wycieczki - odpowiedzialny za opiekę nad grupą i sprawy organizacyjne, przekazuje podstawowe informacje na temat odwiedzanych miejsc, nie oprowadza po wnętrzach obiektów,
* UBEZPIECZENIE od następstw nieszczęśliwych wypadków, obowiązkowe wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.


CENA NIE ZAWIERA:
* WYŻYWIENIA - we własnym zakresie lub zorganizowane za dopłatą (patrz: Uwagi),
* BILETÓW WSTĘPU - koszty wstępów dla grup młodzieżowych za osobę (aktualne styczeń 2023): Gdańsk: Centrum Solidarności, wystawa stała - 22 zł (zwiedzanie z audioprzewodnikiem) wystawa Stocznia - 10 zł (zwiedzanie z audioprzewodnikiem), Muzeum Bursztynu - 22 zł, Ratusz Głównego Miasta Gdańska - 15 zł, Muzeum Wnętrz Mieszczańskich w Domu Uphagena - 15 zł, Dwór Artusa - 15 zł, Muzeum Poczty Polskiej - 8 zł, wieża Bazyliki Mariackiej - 8 zł, Westerplatte, wartownia - 5 zł;. Sopot: molo - 5 zł. Gdynia: ORP Błyskawica - 15 zł (przewodnik - 160 zł za grupę do 25 osób), Dar Pomorza - 15 zł (przewodnik - 40 zł za grupę do 30 osób), Akwarium Gdyńskie - 25,20 zł, Centrum Nauki Experyment: zwiedzanie wystaw - 15 zł (edukator - dopłata 5 zł), zwiedzanie wystaw i zajęcia edukacyjne - 20 zł. Malbork: Muzeum Zamkowe trasa historyczna (zwiedzanie całego zamku) - 20 zł, trasa zielona (dostępny w godzinach zamknięcia wnętrz, obejmuje głównie dziedzińce i tereny zielone) - 15 zł, dodatkowo przewodnik - 250 zł za grupę do 30 osób. Ceny dla osób dorosłych mogą się różnić od podanych powyżej.
* USŁUGI PRZEWODNICKIEJ - sugerujemy podczas zwiedzania centrum Gdańska, koszt 300-350 zł za grupę za zwiedzanie do 3h

UWAGI:
1) Kalkulacja obowiązuje od 30.01.2023 do odwołania dla wyjazdów z Bielska-Białej. Jesteśmy oczywiście otwarci na współpracę z grupami z całej Polski. W przypadku zgłoszenia zainteresowania wyjazdem z innego miasta sprawdzimy możliwość oraz skalkulujemy nową cenę.
Uwaga! W związku z licznymi zmianami w cenach świadczeń, zastrzegamy sobie możliwość ponownego przekalkulowania wycieczki przed podpisaniem umowy.
2) Proponujemy tanie wycieczki, które jednak wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Należy mieć na uwadze konieczność poruszania się z bagażami w pierwszym i ostatnim dniu wycieczki (w niektórych przypadkach w obiektach położonych w pobliżu dworca jest możliwość pozostawienia bagaży w miejscu noclegu) czy dłuższych pieszych przejść w zmiennych warunkach pogodowych. Sugerujemy zabrać ze sobą na wycieczkę plecak, wygodne obuwie, oraz odzież wierzchnią dopasowaną do aktualnej pogody.
3) Jesteśmy otwarci na propozycje modyfikacji powyższego programu, zgłaszane w fazie wstępnych ustaleń. Nie możemy zagwarantować możliwości zmiany programu na późniejszych etapach, a zwłaszcza w trakcie realizacji wyjazdu.
4) Ostateczną kolejność realizacji punktów programu miejsc ustala pilot wycieczki.
5) Zachęcamy do podjęcia decyzji odnośnie wyjazdu z maksymalnie dużym wyprzedzeniem. Pozwoli nam to na lepsze dopasowanie świadczeń do potrzeb grupy, mamy też większy wybór spośród obiektów noclegowych.
6) Po otrzymaniu zgłoszenia na wycieczkę sprawdzamy dostępność, potwierdzamy cenę i dokonujemy wstępnej rezerwacji na okres 5-7 dni. Do tego czasu dla potwierdzenia rezerwacji konieczne jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki
7) Cena podstawowa nie zawiera wyżywienia. W niektórych obiektach istnieje możliwość zakupienia wyżywienia na miejscu lub w sąsiednich lokalach gastronomicznych. Większość obiektów w wariancie ekonomicznym oraz część w wariancie podstawowym posiada także aneksy kuchenne, umożliwiające przygotowanie podstawowych posiłków. Prosimy o zgłoszenie przy zamówieniu, jaka forma wyżywienia grupę interesuje.
8) Z powodu dużego zainteresowania obiektami typu: Centrum Solidarności czy Experymentarium w Gdyni, istnieją problemy z rezerwacją miejsc dla grup. Czynimy starania, aby zarezerwować miejsca zgodnie z zainteresowaniem, jednak nie możemy zagwarantować grupowych wejściówek.