Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Kolejowe wycieczki szkolne ›› Poznań 2 dni pociągiem  POZNAŃ – 2 DNI
Oferta wycieczki pociągiem
(propozycja dla grup dzieci i młodzieży)


Ramowy program imprezy:
1 dzień: Zbiórka na dworcu kolejowym w Bielsku-Białej o godz. 05:30 (wyjazd z innych miast – patrz: Uwagi na dole strony). Godzina zbiórki zostanie potwierdzona na ok. miesiąc przed wyjazdem. Przejazd koleją do Poznania. Zwiedzanie: Ostrów TumskiBazylika Archikatedralna (miejsce pochówku pierwszych Piastów), Muzeum Archidiecezjalne, Rezerwat Genius Loci; Wzgórze św. Wojciecha z kościołem Św. Wojciecha (krypta zasłużonych Wielkopolan). Opcjonalnie: kolejka wąskotorowa Maltanka wzdłuż Jeziora Maltańskiego, Aquapark Termy Maltańskie, nowe ZOO, stare ZOO. Przejazd na miejsce zakwaterowania, rozlokowanie w pokojach i nocleg.
2 dzień:
Wykwaterowanie i ciąg dalszy zwiedzania Poznania: Stare MiastoRynek z Ratuszem (pokaz poznańskich koziołków), fontannami, Domkami Budniczych i Pręgierzem; Pałac Górków (Muzeum Archeologiczne), Bazylika Kolegiacka – Fara Poznańska, Wzgórze Przemysława z Zamkiem Królewskim i Kościołem Franciszkanów; Plac Wolności z Biblioteką Raczyńskich; Plac Mickiewicza z Zamkiem Cesarskim, gmachami Uniwersytetu Mickiewicza. W godzinach popołudniowych wyjazd z Poznania. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych (szacunkowo 22:45-23:00)

TERMIN: do uzgodnienia (patrz: Uwagi)

CENNIK:

Ilość uczestników:
36-40 33-35 30-32 27-29 24-26 21-23 18-20 15-17
Opiekunowie gratis: +2 +2 +2 +2 +2 +2 +2 +2
CENA za osobę (wariant ekonomiczny) 164 zł 169 zł 175 zł 181 zł 190 zł 200 216 zł 238 zł
CENA za osobę (wariant standard) 202 zł 207 zł 213 zł 220 zł 229 zł 240 zł 257 zł 280 zł
Opiekunowie gratis: +3 +3 +3 +3 +3 +3 +3 +3
CENA za osobę (wariant ekonomiczny) 169 zł 174 zł 180 zł 187 zł 196 zł 208 zł 224 zł 248 zł
CENA za osobę (wariant standard) 208 zł 213 zł 219 zł 227 zł 237 zł 249 zł 267 zł 292 zł

Opiekunowie otrzymują świadczenia zawarte w cenie gratis, płacąc we własnym zakresie za wstępy itp.


ŚWIADCZENIA:

* TRANSPORT - przejazdy pociągami Bielsko-Biała - Poznań - Bielsko-Biała oraz przejazdy po Poznaniu komunikacją miejską (2-4 przejazdy, ilość uzależniona od lokalizacji miejsca noclegowego i ostatecznej wersji programu),
* ZAKWATEROWANIE - zgodnie z wybranym wariantem:
Wariant ekonomiczny - zakwaterowanie na terenie Poznania w schronisku młodzieżowym lub hostelu, skromne pokoje wieloosobowe (możliwie łóżka piętrowe), łazienki na korytarzu,
Wariant podstawowy - zakwaterowanie na terenie Torunia w ośrodku turystycznym / pensjonacie / hotelu *-**, pokoje 2-4 osobowe z łazienkami lub z łazienką na 2 pokoje,
W niektórych terminach zakwaterowanie możliwe w obiektach o innych wyposażeniu,
* PILOT podczas całej wycieczki - odpowiedzialny za opiekę nad grupą i sprawy organizacyjne, przekazuje podstawowe informacje na temat odwiedzanych miejsc, nie oprowadza po wnętrzach obiektów,
* UBEZPIECZENIE od następstw nieszczęśliwych wypadków.


CENA NIE ZAWIERA:
* WYŻYWIENIA - we własnym zakresie lub zorganizowane za dopłatą (patrz: Uwagi),
* BILETÓW WSTĘPU - koszty wstępów dla grup młodzieżowych za osobę (aktualne grudzień 2016) w Poznaniu: Bazylika Archikatedralna - 2,50 zł, Muzeum Archikatedralne - 5 zł, Rezerwat Genius Loci - 4 zł, Makieta Dawnego Poznania - 11 zł, kolejka wąskotorowa Maltanka - 4 zł (w jedną stronę), Aquapark Termy Maltańskie - 13 zł / 1h, 23 zł / 2h, 26 zł / 3h; Nowe ZOO - 8zł, Pawilon Zwierząt Zmiennocieplnych w Starym ZOO - 6 zł (pozostała część starego ZOO bezpłatna). Ceny dla osób dorosłych mogą się różnić od podanych powyżej.
* USŁUGI PRZEWODNICKIEJ - sugerujemy podczas zwiedzania Poznania (120 zł za 2 godziny, 40 zł za każdą kolejną godzinę).

UWAGI:
1) Kalkulacja obowiązuje od 04.01.2018 do odwołania dla wyjazdów z Bielska-Białej. Jesteśmy oczywiście otwarci na współpracę z grupami z całej Polski. W przypadku zgłoszenia zainteresowania wyjazdem z innego miasta sprawdzimy możliwość oraz skalkulujemy nową cenę.
2) Proponujemy tanie wycieczki, które jednak wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Należy mieć na uwadze konieczność poruszania się z bagażami (w niektórych przypadkach w obiektach położonych w pobliżu dworca jest możliwość pozostawienia bagaży w miejscu noclegu) czy dłuższych pieszych przejść w zmiennych warunkach pogodowych. Sugerujemy zabrać ze sobą na wycieczkę plecak, wygodne obuwie, oraz odzież wierzchnią dopasowaną do aktualnej pogody.
3) Jesteśmy otwarci na propozycje modyfikacji powyższego programu, zgłaszane w fazie wstępnych ustaleń. Nie możemy zagwarantować możliwości zmiany programu na późniejszych etapach, a zwłaszcza w trakcie realizacji wyjazdu.
4) Ostateczną kolejność realizacji punktów programu miejsc ustala pilot wycieczki.
5) Zachęcamy do podjęcia decyzji odnośnie wyjazdu z maksymalnie dużym wyprzedzeniem. Pozwoli nam to na lepsze dopasowanie świadczeń do potrzeb grupy, mamy też większy wybór spośród obiektów noclegowych.
6) Po otrzymaniu zgłoszenia na wycieczkę sprawdzamy dostępność, potwierdzamy cenę i dokonujemy wstępnej rezerwacji na okres 5-7 dni. Do tego czasu dla potwierdzenia rezerwacji konieczne jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki
7) Cena podstawowa nie zawiera wyżywienia. W niektórych obiektach istnieje możliwość zakupienia wyżywienia na miejscu lub w sąsiednich lokalach gastronomicznych. Większość obiektów w wariancie ekonomicznym oraz część w wariancie podstawowym posiada także aneksy kuchenne, umożliwiające przygotowanie podstawowych posiłków. Prosimy o zgłoszenie przy zamówieniu, jaka forma wyżywienia grupę interesuje.
8) Z powodu dużego zainteresowania obiektami typu: Makieta Dawnego Poznania, istnieją problemy z rezerwacją miejsc dla grup. Czynimy starania, aby zarezerwować miejsca zgodnie z zainteresowaniem, jednak nie możemy zagwarantować grupowych wejściówek.