Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne pociągiem ›› Toruń, Bydgoszcz, Ziemia Chełmińska 3 dni pociągiem  TORUŃ, BYDGOSZCZ, ZIEMIA CHEŁMIŃSKA – 3 DNI
Oferta wycieczki pociągiem
(propozycja dla grup dzieci i młodzieży)


Ramowy program imprezy:
1 dzień: Zbiórka na dworcu kolejowym w Bielsku-Białej o godz. 04:45 (wyjazd z innych miast – patrz: Uwagi na dole strony). Godzina zbiórki zostanie potwierdzona na ok. miesiąc przed wyjazdem. Przejazd koleją do Torunia. Zwiedzanie: Łuk Cezara, Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski (Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Piernikowa Aleja Gwiazd, Kościół Ducha św., Kamienica Pod Gwiazdą, gospoda flisacza, pomnik Kopernika, Flisak), Dom Kopernika, Krzywa Wieża, zespół murów obronnych, spichrze, Brama Żeglarska, Droga Królewska, Katedra Świętojańska, Dom Eskenów, Brama Mostowa, Dwór Bractwa św. Jerzego z Basztą Wartownią. Przejazd na miejsce zakwaterowania, rozlokowanie w pokojach i nocleg.
2 dzień: zwiedzanie atrakcji regionu. Przejazd do Chełmży – zwiedzanie: Konkatedra św. Trójcy, Kościół św. Mikołaja, Stary cmentarz i grobowiec Zawiszów. Przejazd do Grudziądza – zwiedzanie: Brama Wodna, Bulwary Nadwiślane z widokiem na Spichlerze, Góra Zamkowa z Wieżą Klimek, Kolegium Jezuickie, Kościół św. Mikołaja, Rynek z zabytkowymi kamienicami. Na koniec przejazd do Bydgoszczy – zwiedzanie: nadbrzeże Brdy, spichrze z XIX wieku, Rynek, Ratusz, pozostałości murów obronnych, Wyspa Młyńska, opcjonalnie Muzeum Mydła i Historii Brudu z mozliwością wyrobienia mydła na pamiątkę. Powrót do Torunia - nocleg
3 dzień: wykwaterowanie i ciąg dalszy zwiedzania Torunia: Ruiny zamku krzyżackiego, Rynek Nowomiejski, Kościół św. Jakuba, Gospoda Pod Modrym Fartuchem, Apteka Pod Lwem, ul. Św. Katarzyny i tzw. kamienica Pod Gutenbergiem, ul. Małe Garbary, Most Pauliński, przyziemia kościoła św. Mikołaja, Towarzystwo Naukowe. Istnieje możliwość wejścia do Planetarium (uczestnictwo w seansie w planetarium, w zwiedzaniu wystaw multimedialnych Geodium i Mars#17). W godzinach popołudniowych wyjazd z Torunia. Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych (szacunkowo 00:00-00:15 z 3/4 dzień)

TERMIN: do uzgodnienia (patrz: Uwagi)

CENNIK:

Ilość uczestników:
36-40 33-35 30-32 27-29 24-26 21-23 18-20 15-17
Opiekunowie gratis: +2 +2 +2 +2 +2 +2 +2 +2
CENA za osobę (wariant ekonomiczny) 378 zł 388 zł 400 zł 415 zł 434 zł 458 491 zł 536 zł
CENA za osobę (wariant standard) 489 zł 500 zł 514 zł 530 zł 551 zł 577 zł 613 zł 662 zł
Opiekunowie gratis: +3 +3 +3 +3 +3 +3 +3 +3
CENA za osobę (wariant ekonomiczny) 387 zł 398 zł 411 zł 428 zł 448 zł 474 zł 509 zł 558 zł
CENA za osobę (wariant standard) 501 zł 513 zł 528 zł 546 zł 569 zł 598 zł 637 zł 691 zł

Opiekunowie otrzymują świadczenia zawarte w cenie gratis, płacąc we własnym zakresie za wstępy itp.


ŚWIADCZENIA:

* TRANSPORT - przejazdy pociągami Bielsko-Biała - Toruń - Bielsko-Biała, przejazdy pociągami Toruń - Chełmża, Chełmża - Grudziądz, Grudziądz - Bydgoszcz i Bydgoszcz - Toruń oraz przejazdy komunikacją miejską po Toruniu (2 przejazdy), po Grudziądzu (1 przejazd) i po Bydgoszczy (2 przejazdy),
* ZAKWATEROWANIE - zgodnie z wybranym wariantem:
Wariant ekonomiczny - zakwaterowanie na terenie Torunia w schronisku młodzieżowym lub hostelu, skromne pokoje wieloosobowe (możliwie łóżka piętrowe), łazienki na korytarzu,
Wariant podstawowy - zakwaterowanie na terenie Torunia w ośrodku turystycznym / pensjonacie / hotelu *-**, pokoje 2-4 osobowe z łazienkami lub z łazienką na 2 pokoje,
W niektórych terminach zakwaterowanie możliwe w obiektach o innych wyposażeniu,
* PILOT podczas całej wycieczki - odpowiedzialny za opiekę nad grupą i sprawy organizacyjne, przekazuje podstawowe informacje na temat odwiedzanych miejsc, nie oprowadza po wnętrzach obiektów,
* UBEZPIECZENIE od następstw nieszczęśliwych wypadków, obowiązkowe wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.


CENA NIE ZAWIERA:
* WYŻYWIENIA - we własnym zakresie lub zorganizowane za dopłatą (patrz: Uwagi),
* BILETÓW WSTĘPU - koszty wstępów dla grup młodzieżowych za osobę (aktualne grudzień 2021): Park Etnograficzny - 8 zł (dodatkowo przewodnik 50 zł, opcjonalnie udział w warsztatach 5-9 zł za osobę w zależności od wybranego wariantu), Dom Kopernika - 16 zł, film 4D dot. Kopernika - 14-16 zł, Ratusz - 16 zł, Wieża ratuszowa - 16 zł, łączony: Ratusz + Wieża ratuszowa - 27 zł, Muzeum Toruńskiego Piernika - 16 zł, Muzeum Toruńskiego Piernika połączone z warsztatami - 27 zł, Żywe Muzeum Piernika - 24 zł, Kamienica pod Gwiazdą - 16 zł, seans w Planetarium - 12 zł, wystawa Geodium - 8 zł, wystawa Baza Mars#17 - 8 zł. Katedra w Chełmży - 2 zł. Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy - 17-18 zł. Ceny dla osób dorosłych mogą się różnić od podanych powyżej.
* USŁUGI PRZEWODNICKIEJ - sugerujemy podczas zwiedzania: Torunia (230 zł za 2 godziny, 90 zł za kolejną godzinę) i Bydgoszczy (180 zł za 2 godziny, 70 zł za odobatkową godzinę za grupę).

UWAGI:
1) Kalkulacja obowiązuje od 26.01.2022 do odwołania dla wyjazdów z Bielska-Białej. Jesteśmy oczywiście otwarci na współpracę z grupami z całej Polski. W przypadku zgłoszenia zainteresowania wyjazdem z innego miasta sprawdzimy możliwość oraz skalkulujemy nową cenę.
Uwaga! W związku z licznymi zmianami w cenach świadczeń, zastrzegamy sobie możliwość ponownego przekalkulowania wycieczki przed podpisaniem umowy.
2) Proponujemy tanie wycieczki, które jednak wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Należy mieć na uwadze konieczność poruszania się z bagażami w pierwszym i ostatnim dniu wycieczki (w niektórych przypadkach w obiektach położonych w pobliżu dworca jest możliwość pozostawienia bagaży w miejscu noclegu) czy dłuższych pieszych przejść w zmiennych warunkach pogodowych. Sugerujemy zabrać ze sobą na wycieczkę plecak, wygodne obuwie, oraz odzież wierzchnią dopasowaną do aktualnej pogody.
3) Jesteśmy otwarci na propozycje modyfikacji powyższego programu, zgłaszane w fazie wstępnych ustaleń. Nie możemy zagwarantować możliwości zmiany programu na późniejszych etapach, a zwłaszcza w trakcie realizacji wyjazdu.
4) Ostateczną kolejność realizacji punktów programu miejsc ustala pilot wycieczki.
5) Zachęcamy do podjęcia decyzji odnośnie wyjazdu z maksymalnie dużym wyprzedzeniem. Pozwoli nam to na lepsze dopasowanie świadczeń do potrzeb grupy, mamy też większy wybór spośród obiektów noclegowych.
6) Po otrzymaniu zgłoszenia na wycieczkę sprawdzamy dostępność, potwierdzamy cenę i dokonujemy wstępnej rezerwacji na okres 5-7 dni. Do tego czasu dla potwierdzenia rezerwacji konieczne jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki
7) Cena podstawowa nie zawiera wyżywienia. W niektórych obiektach istnieje możliwość zakupienia wyżywienia na miejscu lub w sąsiednich lokalach gastronomicznych. Większość obiektów w wariancie ekonomicznym oraz część w wariancie podstawowym posiada także aneksy kuchenne, umożliwiające przygotowanie podstawowych posiłków. Prosimy o zgłoszenie przy zamówieniu, jaka forma wyżywienia grupę interesuje.

8) Z powodu dużego zainteresowania obiektami typu: Planetarium, Muzea Piernika, istnieją problemy z rezerwacją miejsc dla grup. Czynimy starania, aby zarezerwować miejsca zgodnie z zainteresowaniem, jednak nie możemy zagwarantować grupowych wejściówek.