Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne 1 - dniowe ›› Ogrodzieniec wycieczka szkolna 1 dniowa

 

OGRODZIENIEC

Wycieczka szkolna - Wyjazd Szkolny 1 dniowy

  OGRODZIENIEC: zwiedzanie - Góra Birów  /460 m n.p.m./ Prace archeologiczne prowadzone na tym terenie pozwoliły na dokładne zbadanie tego niezwykłego miejsca i udowodniły, że istniał tu gród królewski, a u jego podnóża cmentarz kurhanowy. Dzięki tym badaniom ustalono również występowanie w tym miejscu znalezisk aż pięciu okresów kulturowych: schyłek neolitu lub początki epoki brązu, kultura łużycka (sięgająca być może V okresu epoki rzymskiej), okres późno rzymski (II/III-IV w), wczesne średniowiecze (IX-X w) i średniowiecze (XIII-XIV w). Zobaczymy tu zrekonstruowany  wczesnośredniowieczny Gród na Górze Birów i Zamek Ogrodzieniec (przewodnik ok. 200 zł grupa do 50 osób) - ruiny średniowiecznego zamku, który pierwotnie został wybudowany przez ród Włodków Sulimczyków na przełomie XIV i XV wieku na Górze Zamkowej - najwyższym wzniesieniu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (515,5 m n.p.m) w miejscowości znanej pod nazwą Podzamcze.    Ruiny te leżą na "Szlaku Orlich Gniazd". Dla wprawnego oka możliwe jest zaobserwowanie widma - duszy kasztelana krakowskiego Stanisława Warszyckiego - pod postacią wielkiego, czarnego psa, o oczach płonących żywym ogniem. Możliwe jest również animowane zwiedzanie zamku – program: "spacer przez epoki" którego kulminacją jest pojedynek rycerzy (cena zależy od liczby uczestników, informacja w biurze), możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek. Powrót w godzinach wieczornych.  

ILOŚĆ OSÓB 51 - 54 46 - 50 42- 45
38 - 41
34 - 37
30 - 33 27 - 29
24 - 26
21 - 23
18 - 20
15 - 17
CENA
81 zł
84 zł 91 zł 100 zł 112 zł 127 zł 141 zł 158 zł 152 zł 177 zł 192 zł
OSOBY GRATIS +4 +4 +4 +4
+4 +4
+4
+4
+4 +3 +3

Ważne informacje!
Kalkulacje dokonane są dla wyjazdów z Bielska-Białej. Przy wyjazdach z innych miejsc, prosimy o kontakt celem dopasowania programu i przeliczenia ceny.
Kalkulacja została wykonana w sierpniu 2022. Zastrzegamy sobie możliwość przeliczenia cen przed podpisaniem umowy na podstawie bieżących cen, przedstawionych przez świadczeniodawców.

 ŚWIADCZENIA:

  • Transport autokarem turystycznym,
  • opieka pilota,
  • zestawy słuchawkowe Tour Guide,
  • ubezpieczenie NNW do sumy 5000 PLN.

CENA NIE ZAWIERA:

  •  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów + kwoty w nawiasach

UWAGA:

  1. Podany program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych)
  2. Ostateczną kolejność zwiedzanych obiektów na wyjazdach grupowych ustala pilot
  3. Prezentowany program wycieczki jest tylko propozycją. Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie zmian, prosimy o kontakt.

  *orientacyjne koszty biletów wstępu:

Bilety:

Gród na Górze Birów6,00 zł
Zamek Ogrodzieniec18,00 zł
Razem:24,00 złOgrodzieniec


Krajowe 1 dniowe Ogrodzieniec
Birów obozowisko
Góra Birów obozowisko
Birów zdjęcie wnętrza grodu
Ogrodzieniec zdjęcie zamku
Ogrodzieniec i rycerze
Ogrodzieniec pokaz walk rycerskich
Ogrodzieniec ruiny z lotu ptaka

 Szlak Orlich Gniazd         Góra Birów      zamek Ogrodzieniec

Birów gród średniowieczny      Ogrodzieniec zdjęcia     pokazy rycerskie oferta