Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne 1 - dniowe ›› Ojcowski Park Narodowy wycieczka szkolna 1 dniowa

OJCOWSKI PARK NARODOWY

Wycieczka szkolna - Wyjazd Szkolny 1 dniowy

  OJCOWSKI PARK NARODOWY: wyjazd wcześnie rano – sugerujemy 6:00 - 7:00. Ruiny Zamku w Ojcowie, warowni, która została wybudowana w 2 połowie XIV wieku przez najmłodszego syna Władysława Łokietka - Kazimerza III Wielkiego - ostatniego z rodu Piastów na tronie Polski.      Według legendy to Kazimierz Wielki nazwał warownię "Ociec" na pamiątkę tułaczki jego ojca po okolicznych jaskiniach podczas trwania walk o tron w Krakowie.      Jaskinia Łokietka kolejny punkt programu to miejsce, w którym to schronić się miał Władysław Łokietek przed wojskami Wacława II. Według legendy, życie władcy uratował pająk, który plótł sieć pajęczą w taki sposób, by zasłonić wejście do jaskini i zmylić pościg.    Aby usystematyzować wiadomości, kolejnym punktem programu będzie Muzeum Przyrodnicze prof. Szafera OPN. Zapoznamy się tu z budową geologiczną Ojcowskiego Parku Narodowego, pradziejami Ojcowa i okolic oraz poznamy typowych przedstawicieli żyjącej tu fauny i flory.  Spacer Dolina Prądnika - meandrującej rzeki, pozwoli nam zobaczyć wiele gatunków chronionych zwierząt mających tu swoje siedliska. Zamek Pieskowa Skała dumnie stojący w towarzystwie Maczugi Herkulesa to kolejna warownia łańcucha "Orlich Gniazd" - strzegących granic królestwa i zabezpieczających szlak handlowy biegnący z Krakowa na Śląsk. Jest to również ostatni punkt naszego programu. Powrót w godzinach wieczornych.

ILOŚĆ OSÓB 51 - 54 46 - 50 42- 45
38 - 41
34 - 37
30 - 33 27 - 29
24 - 26
21 - 23
18 - 20
15 - 17
CENA
93 zł
97 zł 105 zł 116 zł 130 zł 147 zł 163 zł 183 zł 180 zł 210 zł 232 zł
OSOBY GRATIS +4 +4 +4 +4
+4 +4
+4
+4
+4 +3 +3

W a ż n e   i n f o r m a c j e !
 Wyjazdy w terminie 15.05 - 20.06: cena wyższa o 5% do podanych powyżej.
Decyzja (podpisanie umowy) na 6 i mniej tygodni przed wyjazdem: cena wyższa o 5% od wyliczonej (podwyżki sumują się).
Istnieje możliwość rezerwacji wejściówek i wliczenia wybranych wstępów do ceny. Doliczamy wówczas 5% do wybranych wstępów (biorąc na siebie ewentualne podwyżki). Nie bierzemy odpowiedzialności za odmowę wejścia w wyniku decyzji administracyjnych czy siły wyższej.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji lub warunków pogodowych, o kolejności informuje i decyduje pilot.
Kalkulacje dokonane są dla wyjazdów z Bielska-Białej. Przy wyjazdach z innych miejsc, prosimy o kontakt celem dopasowania programu i przeliczenia ceny.
Kalkulacja została wykonana w styczniu 2023. Zastrzegamy sobie możliwość przeliczenia cen przed podpisaniem umowy na podstawie bieżących cen, przedstawionych przez świadczeniodawców.
 

 
 ŚWIADCZENIA: 

  • transport autokarem turystycznym;
  • opieka pilota;
  • usługę przewodnicką (funkcję może pełnić pilot)
  • ubezpieczenie NNW do sumy 5000 PLN 


  CENA NIE ZAWIERA:
 

  •   biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ceny w tabelkach poniżej)

 

   *orientacyjne koszty biletów wstępu: 

Bilety:

Ruiny Zamku w Ojcowie11,00 zł
Jaskinia Łokietka15,00 zł
Muzeum Przyrodnicze prof. Szafera OPN10,00 zł
Zamek Pieskowa Skała22,00 zł
Razem:58,00 złOjców


 

 

 

 

 

 OPN         Pieskowa Skała         Maczuga Herkulesa

Jaskinia Łokietka         Muzuem Przyrodnicze          Dolina Prądnika