Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne 1 - dniowe ›› Naukotechnika + Warsztaty wycieczka szkolna 1 dniowa

 

NAUKOTECHNIKA + WARSZTATY

Wycieczka szkolna - Wyjazd Szkolny 1 dniowy

 

Wyjazd do Świnnej w godzinach porannych. Przyjazd do Mikro Centrum Nauki - Naukotechnika. Zwiedzanie  wystawy połączone z pokazami i warsztatami. Miejsce to za pomocą interaktywnej wystawy uczy poprzez zabawę. Wystawa obejmuje zagadnienia z fizyki klasycznej tj.: optyka, akustyka, elektryczność i magnetyzm, dynamika, hydrodynamika czy kinematyka. Częśc stanowisk służy do samodzielnego wykonywania doświadczeń fizycznych. Grupie towarzyszy cały czas animator, który w późniejszym etapie przeprowadza bardziej skomplikowane doświadczenia w formie pokazów. Pokazy przeprowadzone są w interaktywny sposób, dlatego są one ciekawe i przystępne nawet dla osoby, która z fizyką nigdy nie miała doczynienia. Przykładem takiego doświadczenia jest gaszenie świeczek przy pomocy dwutlenku węgla otrzymanego poprzez zmieszanie octu wraz z sodą oczyszczoną. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

UWAGA: grupa może liczyć maksymalnie 60 osób z opieką podczas jednej tury zwiedzania. Naukotechnika dopłata do wstępu wymagana jest w przypadku grup poniżej 25 osób płacących. 

ILOŚĆ OSÓB 51 - 54 46 - 50 42- 45
38 - 41
34 - 37
30 - 33 27 - 29
24 - 26
21 - 23
18 - 20
15 - 17
CENA
113 zł
117 zł 124 zł 133 zł 145 zł 161 zł 175 zł 193 zł 190 zł 221 zł 245 zł
OSOBY GRATIS +4 +4 +4 +4
+4 +4
+4
+4
+4 +3 +3

Ważne informacje!
Kalkulacje dokonane są dla wyjazdów z Bielska-Białej. Przy wyjazdach z innych miejsc, prosimy o kontakt celem dopasowania programu i przeliczenia ceny.
Kalkulacja została wykonana w sierpniu 2022. Zastrzegamy sobie możliwość przeliczenia cen przed podpisaniem umowy na podstawie bieżących cen, przedstawionych przez świadczeniodawców.

 ŚWIADCZENIA:

 • Transport autokarem turystycznym
 • opieka pilota;
 • bilet wstępu, warsztaty 2h (dopłata za każdą kolejną godzinę: 15 zł / os)
 • ubezpieczenie NNW do sumy 5000 PLN

  CENA NIE ZAWIERA:

 •  świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • dopłaty do biletu wstępu dla grup poniżej 25 osób

 


W Naukotechnice realizowane są warsztaty i pokazy fizyczne. Do wyboru są konkretne tematyki warsztatów dostosowane do grup wiekowych: 

 • POKAZ KRIOGENIKI W TEMPERATURZE -200 STOPNI CELCJUSZA, W KTÓREJ NAWET RÓŻA ZAMIENIA SIĘ W SZKŁO.

Pokazy z ciekłym azotem pozwalają przybliżyć każdemu magię i tajemnice niskich temperatur. Ciekły azot, którego temperatura wynosi -196 C pozwala odczuć granicę zimna w okolicy temperatury zera krytycznego. Wykonywane doświadczenia wizualnie wyglądają bardzo efektownie.

 • POKAZ PIENIĄDZE ŚWIATA

Pierwotnym założeniem pokazu z numizmatyki jest zainteresowanie dzieci kolekcjonerstwem. Celem jest samodzielne zgłębianie wiedzy poprzez kolekcjonowanie monet i banknotów z całego świata.

 • POKAZ TURBO PRÓŻNIA

Pokaz z użyciem pompy oraz klosza próżniowego, pokazujący zachowanie ciał stałych, gazów i cieczy w warunkach obniżonego ciśnienia atmosferycznego.

 • POKAZ ELEKTRON

Na zajęciach w prosty i zabawny sposób ukazuje się czym jest i jak powstaje prąd elektryczny. Czym różni się prąd stały od zmiennego? Jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia powstałej w domu? Jak pomóc osobie porażonej prądem?

 • WARSZTATY INŻYNIERSKIE

Warsztaty inżynierskie to konkurs na najwyższą i najwytrzymalszą konstrukcję. Cała wycieczka zostaje podzielona na 5 – 6 osobowe zespoły. Grupy mają za zadanie zbudować wieżę, która utrzyma pudełko na szczycie. Do budowy konstrukcji wykorzystuje się rurki koktajlowe. Każda grupa otrzymuje taką samą ilość rurek. Do wykoniania połączeń używa się normalnych zszywek biurowych. Ilość zszywek jest nieograniczona.

 • WARSZTATY GEOLOGICZNE

Są to zajęcia interaktywne z poznawania i rozróżniania skał i minerałów występujących na naszej planecie. Tu każdy może zobaczyć, dotknąć, poznać właściwości skał oraz namacalnie samemu je przykleić do tablicy z zestawem minerałów. Tu można zobaczyć jak ostry jest krzemień, jak czarny jest obsydian, jak zbudowany jest granit i jak kruchy jest piaskowiec. Można samemu sprawdzić jak wygląda gnejs czy marmur.

 

UWAGA:

Podany program wycieczki szkolnej jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych).

Ostateczną kolejność zwiedzanych obiektów na wyjazdach grupowych ustala pilot.

Prezentowany program wycieczki jest tylko propozycją. Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie zmian, prosimy o kontakt.


yk))

  *orientacyjne koszty biletów wstępu: 

Bilety:

Naukotechnika dopłata do wstępu20,00 zł
Razem:20,00 zł

 

 

 

 

 

 Świnna wycieczka      Naukotechnika zwiedzanie

Fizyka   Geologia   Warsztaty dla dzieci