Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne 1 - dniowe ›› Oświęcim wycieczka szkolna 1 dniowa

 

OŚWIĘCIM

Wycieczka szkolna - Wyjazd Szkolny 1 dniowy

 OŚWIĘCIM: Auschwitz - Birkenau, zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, działających w latach 1940 - 1945 na terenie dzisiejszego Oświęcimia i okolic. Miejsce upamiętniające mord na ludziach tam osadzonych. Szacuje się, że liczba uwiezionych wynosiła około 1,3 mln osób, zabitych natomiast 1,1 mln. Nazwy Auschwitz i Birkenau to niemieckie odpowiedniki polskich: Oświęcim i Brzezinka.  Jest to jedyny obóz koncentracyjny, który znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO (opłata za przewodnika: 520 zł/grupa do 30 osób).  Następnie przejazd i zwiedzanie: Ruiny Zamku Lipowiec Wygiełzów (opłata za przewodnika: 25zł/grupa), Lipowiec to ruiny zamku średniowiecznego. Usytuowane na Górze Zamkowej (362m n.p.m.), w zachodniej części Grzbietu Tenczyńskiego. Pierwsze wzmianki o zamku znaleźć można u Jana Długosza, o pierwszych właścicielach tych ziem - małopolskim rodzie rycerskim Gryfitów.       Kolejnym punktem programu będzie Skansen "Nadwiślański Park Etnograficzny" (opłata za przewodnika: 35zł/grupa). Skansen swoim terenem obejmuje miejsce zamieszkania Krakowiaków Zachodnich. Elementami wyróżniającymi Krakowiaków Zachodnich od innych grup etnicznych były, między innymi, ubiór i budownictwo. W ubiorze męskim Krakowiaków Zachodnich typowa była biała, zapinana na haftki sukmana i granatowe lub prążkowane spodnie, do tego buty czarne z cholewami. Nakrycie głowy stanowiła czerwona rogatywka z pawim piórem albo wysoki czarny kapelusz. Najważniejszym elementem stroju kobiecego był gorset początkowo czarny albo granatowy, sukienny, gładki, później zdobiony haftem, koralikami lub cekinami. Charakterystyczne były również barwne spódnice i białe haftowane bądź wzorzyste barwne chusty czepcowe.  Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych. 

ILOŚĆ OSÓB 51 - 54 46 - 50 42- 45
38 - 41
34 - 37
30 - 33 27 - 29
24 - 26
21 - 23
18 - 20
15 - 17
CENA
89 zł
92 zł 99 zł 108 zł 120 zł 135 zł 149 zł 166 zł 160 zł 185 zł 200 zł
OSOBY GRATIS +4 +4 +4 +4
+4 +4
+4
+4
+4 +3 +3

Ważne informacje!
Kalkulacje dokonane są dla wyjazdów z Bielska-Białej. Przy wyjazdach z innych miejsc, prosimy o kontakt celem dopasowania programu i przeliczenia ceny.
Kalkulacja została wykonana w sierpniu 2022. Zastrzegamy sobie możliwość przeliczenia cen przed podpisaniem umowy na podstawie bieżących cen, przedstawionych przez świadczeniodawców.

ŚWIADCZENIA:

  •  Transport autokarem turystycznym
  • opieka pilota;
  • ubezpieczenie NNW do sumy 5000 PLN

  CENA NIE ZAWIERA:

 

  •  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów + kwoty w nawiasach

  UWAGA:

  1.  Podany program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych)
  2. Ostateczną kolejność zwiedzanych obiektów na wyjazdach grupowych ustala pilot
  3. Prezentowany program wycieczki jest tylko propozycją. Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie zmian, prosimy o kontakt.

   *orientacyjne koszty biletów wstępu:

Bilety:

Ruiny Zamku Lipowiec Wygiełzów5,00 zł
Nadwiślański Park Etnograficzny10,00 zł
Razem:15,00 złOświęcimia


 Oświęcim           Auschwitz             UNESCO

Wygiełzów           Lipowiec               Nadwiślański Park Etnograficzny