Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne 1 - dniowe ›› Teatr Lalek Banialuka wycieczka szkolna 1 dniowa

 

BANIALUKA + WARSZTATY

Wycieczka szkolna - Wyjazd Szkolny 1 dniowy

 

Wyjazd w godzinach porannych i transfer do Banialuki w Bielsku - Białej, na jedną ze sztuk wystawianych na deskach teatru - zgodnie z repertuarem. Założony przez Jerzego Zitzmana i Zenobiusza Zwolskiego w 1947 Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych tego typu teatrów w Polsce oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych w kraju i na świecie. Swoje przedstawienia Banialuka prezentowała w kilkudziesięciu krajach świata w tym Japonię, Chile i Stany Zjednoczone. Uczestniczyła w najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych, m.in. w Edynburgu, Awinionie, Cividale Nowym Jorku i Charleville-Mezieres. Po sztuce możliwość uczestnictwa Banialuka warsztaty .

Istnieje możliwość poszerzenia programu o zwiedzanie Studio Filmów Rysunkowych. Dla każdej z grup wiekowych przewidziano 1,5 godzinny program edukacji filmowej dostosowany do jej poziomu edukacyjnego.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych filmowców Studia Filmów Rysunkowych pracujących zarówno przy dawnych jak i aktualnie powstających projektach filmowych. W trakcie żywej, multimedialnej prezentacji uczestnicy zajęć obcując z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi, poznają kolejne etapy produkcji filmowej, od scenariusza do gotowego filmu. Na koniec warsztatów, pokaz trwający 40 min -  produkcje studia.

Uwaga! W związku z pracami nad budową Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji, zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych zostało zawieszone do 2023 roku. W zamian proponujemy spacer po Bielsku-Białej szlakiem bajkowych postaci, podczas których zobaczymy sympatyczne pomniki Reksia, Bolka i Lolka, ale też Pampaliniego czy bohaterów bajki Porwanie Baltazara Gąbki. Poza tym inne ciekawe miejsca w mieście pod Beskidami: Rynek, Zamek Sułkowskich z tarasem widokowym, Ratusz czy interesującą Kamienicę pod Żabami.
Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.
 

ILOŚĆ OSÓB 51 - 54 46 - 50 42- 45
38 - 41
34 - 37
30 - 33 27 - 29
24 - 26
21 - 23
18 - 20
15 - 17
CENA
71 zł 76 zł 82 zł 90 zł 101 zł 114 zł 127 zł 142 zł 151 zł 176 zł 186 zł
OSOBY GRATIS +4 +4 +4 +4
+4 +4
+4
+4
+4 +3 +3

Ważne informacje!
Kalkulacje dokonane są dla wyjazdów z powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Przy wyjazdach z innych miejsc, prosimy o kontakt celem dopasowania programu i przeliczenia ceny.
Kalkulacja została wykonana w sierpniu 2022. Zastrzegamy sobie możliwość przeliczenia cen przed podpisaniem umowy na podstawie bieżących cen, przedstawionych przez świadczeniodawców.

 ŚWIADCZENIA:

  • Transport autokarem turystycznym
  • opieka pilota;
  • ubezpieczenie NNW do sumy 5000 PLN

  CENA NIE ZAWIERA:

  •  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów + kwoty w nawiasach

 


W Banialuce realizowane są profesjonalne warsztaty teatralno - aktorskie. Do wyboru są konkretne tematyki warsztatów dostosowane do grup wiekowych: 

  • WARSZTATY EKOLOGICZNO-TEATRALNE (250 zł/grupa wraz ze spektaklem lub 450 zł/grupa bez spektaklu)

Warsztaty przeznaczone są dla dziaci przedszkolnych i szkół podstawowych. Mają za zadanie w sposób teatralny, działając na wyobraźnię przy pomocy najprostszych środków (materiał, papier), poszerzyć wiedzę na temat zjawisk przyrody, sposobu jej oddziaływania na ludzi i otoczenie. Zadania teatralne i zabawy mają na celu rozwijanie i kształtowanie indywidualnego sposobu myślenia, jak i współdziałania w grupie.

 

  • WARSZTATY ANIMACJI (400 zł/grupa wraz ze spektaklem lub 700 zł/grupa bez spektaklu)

Poprzez pracę z przedmiotem, maską, materiałem, teatralną lalką uczestnicy warsztatów poznają na czym polega animacja (ożywianie) w teatrze lalkowym, a także inaczej spojrzą na świat otaczających ich przedmiotów. Czynnie poznają wielość animacyjnych technik lalkowych. W tajemniczy świat animacji zostaną wprowadzeni poprzez cykl ćwiczeń i zabaw zwieńczonych budowaniem krótkich etiud teatralnych.

 

  • WARSZTATY AKTORSKIE (400 zł/grupa wraz ze spektaklem lub 700 zł/grupa bez spektaklu)

Dzięki udziałowi w wielu ćwiczeniach teatralnych zwieńczonych budowaniem krótkich etiud teatralnych postaramy się pokazać istotę aktorstwa. Poruszone zostaną takie zagadnienia jak m.in. świadomość ciała, rytmu, teatralnej przestrzeni, rola pracy z partnerem, koncentracji. Wspólna zabawa w teatr pozwoli jej uczestnikom uruchomić wyobraźnię i bardziej świadomie spojrzeć na teatr, pracę aktora i samego siebie.


  • OPROWADZANIE PO MAGICZNYCH MIEJSCACH TEATRU (250 zł/grupa wraz ze spektaklem lub 450 zł/grupa bez spektaklu)

Pod przewodnictwem aktorów Banialuki młodzi widzowie teatralni będą mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Wejdą na scenę teatralną, poznają teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie, dowiedzą się jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespoł każdorazowo je tworzy, poznają najstarszych aktorów teatru - lalki oraz wielość sposobów ich animacji.

 

 

UWAGA:

Podany program wycieczki szkolnej jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych).

Ostateczną kolejność zwiedzanych obiektów na wyjazdach grupowych ustala pilot.

Prezentowany program wycieczki jest tylko propozycją. Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie zmian, prosimy o kontakt.


yk))

  *orientacyjne koszty biletów wstępu: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Bilety:

Banialuka warsztaty 200,00 zł
Studio Filmów Rysunkowych18,00 zł
Razem:218,00 zł

 

 

 

 

 Banialuka wycieczka              Studio Filmów Rysunkowych zwiedzanie

Bolek i Lolek          Reksio            Warsztaty dla dzieci