Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

Wycieczki SZKOLNE i KLASOWE - kraj ›› Wycieczki szkolne 1 - dniowe ›› Ojcowski Park Narodowy wycieczka szkolna 1 dniowa

OJCOWSKI PARK NARODOWY

Wycieczka szkolna - Wyjazd Szkolny 1 dniowy

  OJCOWSKI PARK NARODOWY: wyjazd wcześnie rano – sugerujemy 6:00 - 7:00. Ruiny Zamku w Ojcowie, warowni, która została wybudowana w 2 połowie XIV wieku przez najmłodszego syna Władysława Łokietka - Kazimerza III Wielkiego - ostatniego z rodu Piastów na tronie Polski.      Według legendy to Kazimierz Wielki nazwał warownię "Ociec" na pamiątkę tułaczki jego ojca po okolicznych jaskiniach podczas trwania walk o tron w Krakowie.      Jaskinia Łokietka kolejny punkt programu to miejsce, w którym to schronić się miał Władysław Łokietek przed wojskami Wacława II. Według legendy, życie władcy uratował pająk, który plótł sieć pajęczą w taki sposób, by zasłonić wejście do jaskini i zmylić pościg.    Aby usystematyzować wiadomości, kolejnym punktem programu będzie Muzeum Przyrodnicze prof. Szafera OPN. Zapoznamy się tu z budową geologiczną Ojcowskiego Parku Narodowego, pradziejami Ojcowa i okolic oraz poznamy typowych przedstawicieli żyjącej tu fauny i flory.  Spacer Dolina Prądnika - meandrującej rzeki, pozwoli nam zobaczyć wiele gatunków chronionych zwierząt mających tu swoje siedliska. Zamek Pieskowa Skała dumnie stojący w towarzystwie Maczugi Herkulesa to kolejna warownia łańcucha "Orlich Gniazd" - strzegących granic królestwa i zabezpieczających szlak handlowy biegnący z Krakowa na Śląsk. Jest to również ostatni punkt naszego programu. Powrót w godzinach wieczornych.

ILOŚĆ OSÓB 51 - 54 46 - 50 42- 45
38 - 41
34 - 37
30 - 33 27 - 29
24 - 26
21 - 23
18 - 20
15 - 17
CENA
57 zł
62 zł 67 zł 74 zł 82 zł 93 zł 104 zł 116 zł 121 zł 141 zł 153 zł
OSOBY GRATIS +4 +4 +4 +4
+4 +4
+4
+4
+4 +3 +3

Ważne informacje!
Kalkulacje dokonane są dla wyjazdów z Bielska-Białej. Przy wyjazdach z innych miejsc, prosimy o kontakt celem dopasowania programu i przeliczenia ceny.
Kalkulacja została wykonana w styczniu 2022. Zastrzegamy sobie możliwość przeliczenia cen przed podpisaniem umowy na podstawie bieżących cen, przedstawionych przez świadczeniodawców.

   ŚWIADCZENIA:

  •  Transport autokarem turystycznym
  • opieka pilota;
  • usługę przewodnicką
  • zestawy słuchawkowe Tour Guide
  • ubezpieczenie NNW do sumy 5000 PLN

  CENA NIE ZAWIERA:

  •   biletów wstępu do zwiedzanych obiektów + kwoty w nawiasach

UWAGA: 

  1. Podany program jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura turystycznego (np. pogodowych)
  2. Ostateczną kolejność zwiedzanych obiektów na wyjazdach grupowych ustala pilot
  3. Prezentowany program wycieczki jest tylko propozycją. Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie zmian, prosimy o kontakt.

   *orientacyjne koszty biletów wstępu: 

Bilety:

Ruiny Zamku w Ojcowie9,00 zł
Jaskinia Łokietka13,00 zł
Muzeum Przyrodnicze prof. Szafera OPN8,00 zł
Zamek Pieskowa Skała18,00 zł
Razem:48,00 złOjców


 

 

 

 

 

 OPN         Pieskowa Skała         Maczuga Herkulesa

Jaskinia Łokietka         Muzuem Przyrodnicze          Dolina Prądnika