Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: https://www.agatravel.com.pl/polityka_prywatnosci,strona480.html

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE ON LINE

 

 

 

Planujesz wakacje za granicą? Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne 


Planując zagraniczne wakacje warto pamiętać, aby zapewnić sobie i swoim bliskim odpowiednie zabezpieczenie. Chodź idealne wakacje to takie, gdzie wszystko idzie zgodnie z naszym planem, warto pomyśleć wcześniej o ubezpieczaniu turystycznym, aby nic nie zakłóciło naszego wypoczynku.

  

Wykupując wypoczynek w biurze podróży, podstawowe ubezpieczenie jest wliczone w cenę. Dokupienie dodatkowego ubezpieczenia nie jest obowiązkowe, jednakże warto na nie zdecydować się. Za nie wielką cenę można zyskać gwarancję spokojnego wypoczynku.

   

Ubezpieczenie turystyczne chroni nas przed nieprzewidzianymi wydatkami. Leczenie za granicą, powrót do kraju po wypadku, rehabilitacja, skrócony przez nieszczęśliwe wydarzenie urlop, wszystko to generuje dodatkowe, wcale niemałe koszty. Szkoda tracić na nie własne pieniądze. Lepiej zainwestować parę groszy, niż później płacić tysiące euro czy dolarów.

    

Zakres ubezpieczenia uzależniony jest od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego, jednak najczęściej spotykane na rynku ubezpieczenia turystyczne obejmują:

• koszty leczenia (KL) - jest to najważniejszy element ubezpieczenia turystycznego, czyli pokrycie kosztów leczenia, jeśli Ty lub Twoi bliscy nagle zachorujecie lub doznacie nieszczęśliwego wypadku;
ubezpieczenie od chorób przewlekłych - zalecane obowiązkowo osobom chorującym na choroby przewlekłe czy nowotwory, ubezpieczenie to pokryje ewentualne koszty leczenia spowodowane chorobą przewlekłą. Bez tego dodatkowego rozszerzenia ubezpieczenia, ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów leczenia za granicą;
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR) – dzięki temu ubezpieczeniu możemy odzyskać wpłacone środki, w sytuacji kiedy musimy zrezygnować z wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że z ubezpieczenia możemy skorzystać w konkretnych przypadkach, które są określone przez ubezpieczyciela.
 

  

Wielu turystów zastanawia się, czy jest sens kupienia dodatkowego ubezpieczenia w podróży, skoro są ubezpieczeni w Polsce, mają kartę EKUZ i jadą do kraju UE. Odpowiedź brzmi – zdecydowanie warto. Po pierwsze EKUZ nie gwarantuje w każdym kraju takiego samego zakresu świadczeń. Karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ uprawnia jej posiadacza do korzystania z tych samych praw i nakłada na niego te same obowiązki, co w przypadku obywateli danego kraju. W wielu krajach Europy pacjenci dopłacają do podstawowych usług medycznych. Posiadanie karty EKUZ nie zwolni nas z tego typu opłat. Co ważne, karta uprawnia do korzystania z usług placówek powszechnego systemu opieki zdrowotnej – zatem np. za wizyty w prywatnych przychodniach będziemy musieli zapłacić sami. Nim wybierzemy się w zagraniczną podróż, warto jednak dowiedzieć się, co tak naprawdę obejmuje ubezpieczenie na podstawie karty EKUZ.

 

Odpowiedzi na wszystkie dodatkowe pytania związane z ubezpieczeniami turystycznymi oraz zakup ubezpieczenia można dokonać w naszym biurze Aga Travel.